• Tüm Kategoriler
  • Yedi Güzel Adam - Cahit Zarifoğlu - Beyan Yayınları

   Yedi Güzel Adam - Cahit Zarifoğlu - Beyan Yayınları
   Görsel 1
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Antik Acılar - Sunay Akın - İş Bankası Kültür Yayınları
   9,00 TL
   6,85 TL
   %23,9
   Ev Ne Pif e Tif e - Roşeng Rojbir - Evrensel Basım Yayın
   8,33 TL
   6,93 TL
   %16,8
   Otuz Beş Yaş - Cahit Sıtkı Tarancı - Can Sanat Yayınları
   33,33 TL
   23,33 TL
   %30

   Yedi Güzel Adam - Cahit Zarifoğlu - Beyan Yayınları

   Cahit Zarifoğlunun şiiri bunca anlaşılmaz, kapalı ya da zor anlaşılır bulunmasına rağmen, şimdiye kadar hiçbir aklı başında şiir okuyucusu (eleştirmen ya da okuyucu olarak) bu şiirleri reddetmek, yok saymak cesaretini gösterememiştir.
   -Rasim Özdenören-

   Cahit Zarifoğluna ait hangi metin olursa olsun, Onun dünyasına, bir iklime geçer gibi girerseniz. Yeni bir iklime girmenin ne gibi etkileri oluyorsa, nasıl değiştiriyorsa insanı öylece değişirsiniz.
   -Alim Kahraman-

   Kendinden sonra yazmaya başlayan genç Müslüman şairlere, hangi özellikleriyle yol göstermiş olursa olsun, Ondan sonrakiler, Onda ders alınacak bir taraf bulacaklardır. Hem şiirin kendine mahsus kaliteleri bakımından, hem Müslüman bir şairin dünya hayatındaki temayülleri bakımından.
   -İsmet Özel-

   Cahit Zarifoğlu o hale gelmişti ki, kendi dünyası içinde bir şiir dili kurmuştu ve bunu çok iyi kullanırdı. Yani şiire, o anlatılmaz olana ait bir durum çıktığı zaman, bir algılama olduğu zaman, onu hemen anında şiire döküverirdi.
   -Erdem Bayazıt-

   Kanaatimce Cahitin şiiri belli bir kalıp içerisinde hemen formüle edilebilecek, anlatılabilecek bir hüviyet taşımıyor. Cahit, eski tabirle şair-i maderzat, anadan doğma şair idi.
   -Akif İnan-

   Türkçede hem ahenge ulaşmak hem de duygu iletişimini sağlamanın belki de en çetin bir şairlik görevi olduğu günümüzde, bir de buna avucunda kor tutmayı eklemişti. Hâlini iyiye doğru sürekli yüceltirken, şiirni de yeni hâline uydurma savaşımında idi.
   -Prof. Dr. Hüseyin Hatemi-

   Ece Ayhana sordum, ona göre Cahit Zarifoğlu şiirde yapı sorunun en iyi kavramış bu konuda örnek gösterilebilecek sanatçılardan biri. Kolsuz Bir Hattatta da ayrıca belirtmiş bunu.
   -Cemal Süreya-

   Cahit Zarifoğlunun şiirini ve düzyazısını o uzaklık, ayrılık gayrılık içinde ancak kendi uzlet köşemden izleyebiliyordum. Kamplaşma havasında kendine yer bulamayacak bu ince şiir, kapalı ama mutlaka sanatkarca düzyazı, kendine özgü değerleri daima korurdu.
   -Selim İleri-

   Cahit Zarifoğlunun şiiri, bütün diğer yapıp ettiklerini de, hatta müstear adla yazdığı okuyucuya cevaplara varıncaya kadar bir çok şeyi aydınlatan veriler olarak alınabilir sanıyorum. Bu şiir, insanı çok yalın halinde kavrayan bir şiir.
   -Nabi Avcı-

   Yazar:

   Cahit Zarifoğlu

   Sayfa:

   136

   Kağıt Cinsi:

   2. Hamur

   Boyut:

   13.50x21.00 cm
    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu18g-k6
   MarkaBeyan yayınları
   Stok DurumuBu ürün malesef bitti. Yetişemedin. Diğerlerine bak bence.
   9789754735413

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.