• Tüm Kategoriler
  • Vatandaşlar Ayaklanıyor - David Hoffman - Paloma Yayınevi

   Vatandaşlar Ayaklanıyor - David Hoffman - Paloma Yayınevi
   Görsel 1
   DilekPuan : 70
   Fiyat:
   17,59 TL
   İndirimli Fiyat (%60,3) :
   6,99 TL
   Kazancınız 10,60 TL
   Havale / EFT:
   6,85 TL
   6.99 www.dilekkitap.com
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Vatandaşlar Ayaklanıyor - David Hoffman - Paloma Yayınevi

   Sovyetler Birliği’nin yıkılışından bugün çatışmaların halen sürdüğü Arap Baharı’na kadar, medya dünyanın her yerindeki politik olaylarda belirleyici bir rol oynamakta, yani bugünün yeni dünyasını biçimlendiren devrim mahiyetindeki değişikliklere yön vermektedir. Bu, medyanın küresel olayların yalnızca gözlemcisi olarak değil baş aktörü olarak ortaya çıkışına kapsamlı bir bakış sunan ilk kitaptır.

   David Hoffman, dünyanın en büyük sivil medya geliştirme örgütü Internews’un kurucusu ve CEO’su olarak son yıllarda dünyada meydana gelen son derece önemli birçok politik kargaşanın kulisine geçiş belgesine sahipti. Vatandaşlar Ayaklanıyor’da medyanın nasıl hem iyinin hem de kötünün yararına kullanıldığını görüyoruz: soykırımın tetiklenmesi ama aynı zamanda çatışmanın etkin biçimde engellenmesi, seçimlerin özgürce yapılmasının sağlanması, yolsuzlukların ortaya çıkarılması, ulus oluşumunun teşvik edilmesi, doğal afetler sırasında hayati bilgilerin ulaştırılması, ücretsiz eğitim ve kadın hakları gibi büyük toplumsal değişimlerin gerçekleştirilmesi. Dijital teknolojinin yükselişiyle medyanın küresel olaylara müdahale gücü hepimizin eline geçti; buna siz de dahilsiniz. Bu kitap medyanın tarihsel etkisini inceliyor ve geleceğin bir yol haritasını sunuyor.

   “Heyecan verici bir kitap… Dijital teknolojinin nasıl yurttaşların sesi olduğunu, en acımasız diktatörleri tehdit ettiğini ve dengeli bir biçimde olmasa da daha iyi bir yarın vaat ettiğini gösteriyor.”

   - Ken Auletta, The New Yorker

   David Hoffman, medya geliştirme ve bağımsız gazetecilik alanında öncü olan ve kar amacı gütmeyen küresel kuruluş Internews’un Emmy Ödüllü Onursal Başkanı ve kurucusudur. Internews, doksanı aşkın ülkede binlerce televizyon ve radyo istasyonunun kurulmasına yardımcı olmuştur.

   Yazar:

   David Hoffman

   Sayfa:

   248

   Kağıt Cinsi:

   1. Hamur

   Boyut:

   15,00 / 23,50 cm
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu32a
   MarkaPaloma Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786058481268

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.