• Tüm Kategoriler
  • Türklerde Ezan ve Sala Musikisi Uygulamaları - Uğur Alkan

   Türklerde Ezan ve Sala Musikisi Uygulamaları - Uğur Alkan
   Görsel 1
   DilekPuan : 116
   Fiyat:
   16,67 TL
   İndirimli Fiyat (%30,6) :
   11,57 TL
   Kazancınız 5,10 TL
   Havale / EFT:
   11,34 TL
   11.57 www.dilekkitap.com
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Türklerde Ezan ve Sala Musikisi Uygulamaları - Uğur Alkan

   Türklerde gerek bireyler nezdinde gerekse devlet düzeyinde İslamiyet ile buluşması elbette hayatın her aşamasında, doğal olarak gelenekleri ve görenekleri etkisi altına almıştır. Bu etkilenmeden en güçlü payı müskinin aldığı söylenebilir. Türklerin güçlü musikilerinin olduğu Çin, Moğol, Rus ve Türk kaynaklarında açıkça ifade edilmektedir.

   Bu musiki içerisinde devlet ve halk tabanlı iki ayrı tür olduğu ,her iki türünde kendi alt katmanlarını oluşturduğu bilinmektedir. Devlet elinde gelişen Musikinin han, Kağan yani Hun döneminden Osmanlı’ya nevbet tabıl ve mehter aracılığı ile aktarıldığı ve bu aktarımın güçlü bir Mevlevi musikisi ile Türk Sanat/Saray musikisi ve Türk Din musikisini oluşturduğu, halk elindeki musikinin deyiş ve nefesler aracılığı ile dergahlarda da Halk musikisi ve tasavvuf musikisini oluşturduğu anlaşılmaktadır.

   Tüm bu gelişmeler içerisinde konumuz ile doğrudan bağlantısı olan Türk Din musikisinin konuları arasında yer alan cami musikisinin yeri hem Türkler için, hem de İslam inancı için çok özel bir konumda bulunmaktadır.

   Yazar:

   Uğur Alkan

   Sayfa:

   203

   Kağıt:

   2.Hamur Kâğıt

   Boyut: 

   13.5 x 21.0 cm

    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu27f
   MarkaParafix
   Stok DurumuVar
   9786059036399

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.