• Tüm Kategoriler
  • Tahrir Meydanından Tweetler - Nadia Idle - Paloma Yayınevi

   Tahrir Meydanından Tweetler - Nadia Idle - Paloma Yayınevi
   Görsel 1
   DilekPuan : 120
   Fiyat:
   17,59 TL
   İndirimli Fiyat (%31,8) :
   11,99 TL
   Kazancınız 5,60 TL
   Havale / EFT:
   11,75 TL
   11.99 www.dilekkitap.com
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Tahrir Meydanından Tweetler - Nadia Idle - Paloma Yayınevi

   Tarih daha önce hiç böyle nakledilmedi.

   Ocak ve Şubat 2011’de Mısır’a devrimin çarpıcı günlerini yaşatan aktivistlerin tweet’leri bir ayaklanmanın insanı canlandıran resmini gerçek zamanlı olarak çiziyor. Binlerce genç insan, devrimlerinin her aşamasını aynen yaşandığı haliyle cep telefonlarından belgeledi. Bu kitap, önemli tweet’lerin bir seçkisini çok etkili ve hızlı bir anlatımla sunuyor ve ayaklanmanın hikâyesinin Kahire’de Tahrir Meydanı’ndaki insanlar tarafından doğrudan aktarılmasını sağlıyor.

   Aktivistlerin birçoğu, olanları aktarmak için Twitter kullanan “vatandaş gazeteciler” idi. Başkaları sosyal ağı organize olmak, devrimi ileri taşımak için gereken sonraki adımları iletmek için kullandı. Çevrimiçi olan neredeyse herkes, gözlerinin önünde yaşanan olağanüstü olaylara anında tepki verdi.

   140 karakter sınırlaması, Twitter’ı kullananların duygularını elbette ki yoğunlaştırdı. Hükümet yanlısı eşkıyaların saldırıları karşısındaki telaşlı ve öfkeli alarm durumu ya da diktatör düştüğünde yaşanan çılgınca mutluluk, mesajlarında kaba duygu patlamaları olarak kendisini gösterdi.

   Tweet atanların birçoğu cep telefonlarıyla fotoğraf da çekmişti ve kitapta yer alan bu kareler eylemin kalbinden dikkat çekici manzaralar sunuyor. Alex Nunns ve Nadia Idle’ın editörlüğünde hazırlanan bu kitabı bu kadar değerli yapan bir diğer özellik de, sanal ağların ve özellikle Twitter’ın politik, sanatsal ve yaratıcı bir direnç biçiminde taşıdığı değeri göstermesidir.

   Kitaptan alıntı:

   Packafy Pakinam Ahmed
   2 gündür süren protestonun ardından biber gazı temiz hava, plastik mermiler yağmur damlaları, coplar ise thai masajı gibi geliyor …
   02:03:06 27 Ocak

   Cer Mohamed A. Hamama
   Şimdi #Tahrir’de babam, annem ve kız kardeşimle karşılaştım.. Ailem, Mübarek’i devirecek :D #Egypt #Jan25
   16:22:20 10 Şubat

   Yazar:

   Nadia Idle

   Sayfa:

   248

   Kağıt Cinsi:

   1. Hamur

   Boyut:

   13.50x19.50 cm
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu32a
   MarkaPaloma Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786056462849

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.