• Tüm Kategoriler
  • Şükran Kurdakul - Öner Yağcı - Çınar Yayınları

   Şükran Kurdakul - Öner Yağcı - Çınar Yayınları
   Görsel 1
   DilekPuan : 92
   Fiyat:
   14,81 TL
   İndirimli Fiyat (%38,1) :
   9,17 TL
   Kazancınız 5,64 TL
   Havale / EFT:
   8,99 TL
   9.17 www.dilekkitap.com
   0,87 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Şükran Kurdakul - Öner Yağcı - Çınar Yayınları

   "Yaşamım, görgü tanıklığım, okurluğum, düşünen ve dünyayı değiştirme gücüne inanan kişiliğin tüm günah ve sevaplarıyla ortada. Ne biritirmişsem kendime ayırmadan, gizleyip saklamadan verme aşamasındayım. Sevmekten de, sormaktan da korkmuyorum. Sevmek ve sormak inanmaya ters düşmüyor benim dünyamda. Ayrıca yargılarken yargılanmayı da içtenlikle göze almak zorunda kalan bir kuşağın tarihsel sorumluluğundan payıma düşeni yüklenmek zorunda olduğumu da biliyorum..."

   - Şükran Kurdakul

   "Çağdaşlaşma bilincimiz, iki yönlü bir çaba istiyor bizden. Hem yaratma eylemimizi sürdüreceğiz, hem örgütlenme bilincimizi koruyacağız. Var oluşumuzun ve çilemizin nedeni de budur bence" diyen ve yaşamını bu doğrultuda sürdüren Şükran Kurdakul, 1940 Toplumcu Gerçekçi Kuşağ'nın bir edebiyatçısı olarak, 1940'lı yılların başından beri, şairliği, öykücülüğü, düşünürlüğü, edebiyat tarihçiliği, örgütçülüğü ile örnek bir edebiyat adamıdır.

   Kardelen, Turnalar ve Gökyüzüne Akan Irmak romanlarının yazarı Öner Yağcı, "Şükran Kurdakul" adlı bu yapıtıyla, romancılığına edebiyat incelemeciliğini de katıyor. Öner Yağcı'nın duru anlatımı ve toplumcu gerçekçi bakışıyla kaleme aldığı bu kitapta edebiyatseverlere bir bakıma elli yıllık bir edebiyat serüveni sunuluyor. Kurdakul'u, kendisini yaratan toplumsal dönemleri de gözler önüne sererek anlatan bu kitabın özellikle genç kuşaklar için önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz.

    .

   Yazar:

   Öner Yağcı

   Sayfa:

   320

   Kapak/Ambalaj

   2. Hamur Kağıt

   Boyut:

   13.50x21.00 cm
    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu36d
   MarkaÇınar Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789753480574

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.