• Tüm Kategoriler
  • Sömürgeci Batının Barbarlık Tarihi 1 - Hayri Yıldırım

   Sömürgeci Batının Barbarlık Tarihi 1 - Hayri Yıldırım
   Görsel 1
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Avrupa Birliği Nedir, Ne Değildir? - Nurullah Aydın
   16,67 TL
   4,78 TL
   %71,3
   Üç Kuşak Kadının Cinsiyet Rolleri - Elif Kadılar - Kumsaati Yayınları
   12,00 TL
   5,40 TL
   %55
   Hacı Bektaş-ı Veli - Nazım Soylu - Maviçatı Yayınları
   14,81 TL
   4,96 TL
   %66,5

   Sömürgeci Batının Barbarlık Tarihi 1 - Hayri Yıldırım

   Batı demek; sadece gazetelerin turizm sayfalarında yer alan Paris'in bohem akşamları, Prag'ta bahar, İspanya'da boğa güreşi, Venedik'te gondol sefası demek değildir! Bunlar Batı'nın sadece vitrini ve hayal dünyasıdır. 

   Batı'nın bu vitrin dünyasının ardındaki diğer yüzü ve dışında yaptıkları, bu görünen dünyadan çok farklıdır! O Batı, siyasilerin, kapitalistlerin, orduların ve silah üreticisi bilim adamlarının oluşturduğu başka bir dünyadır! O Batı, savaşlar çıkartır, kıtaları yağmalar, insanları ve doğayı yok eder.

   Batı'nın temel düşünce yapısı çifte standart üzerine kurulur. Öyle ki: Batı, Türkiye'de eski ve yeni tüm kiliselerin açılmasını, çan sesleirnin Anadolu'ya yayılmasını ve buralarda ibadet edilmesini isterken, kendi ülkesinde ise İsviçre örneğinde olduğu gibi minareyi ve ezanı yasaklamaya çalışır. Üstelik bu yasağa halkı da ortak ederek referandum yapmak suretiyle çoğunluk yaratır.

   Batı, kendi uygarlığı dışındaki dünyayı, kendinden aşağı durumda kabul ettiği Öteki olarak görür. Bu bakış açısı Batı'nın kendi dışına yönelik tarihi; temelinde kan, vahşet, zulüm, soykırım ve sömürü olan bir barbarlık tarihidir.

   Haçlı Seferleri, Engizisyon, Amerika'nın doğa ve insan olarak yok edilmesi, Afrika'nın 350 yıl boyunca köleleştirilerek çökertilmesi, Avusturalya'nın işgali ve yerli halkın yok edilişi, Çin'le afyon savaşları, dünyayı paylaşım amaçlı birinci ve İkinci dünya Savaşları, birçok ülke ile son Afganistan ve Irak'ın işgali, hep bu barbarlık tarihinin kesitleridir!

    

   Yazar:

   Hayri Yıldırım

   Sayfa:

   574

   Kağıt Cinsi:

   2. Hamur

   Boyut:

   13.50 x 21.50 cm

    

    


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu29a-alt7a
   MarkaKum Saati Yayınları
   Stok DurumuBu ürün malesef bitti. Yetişemedin. Diğerlerine bak bence.
   9786053921615

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.