• Tüm Kategoriler
  • Şiirin Şiddeti -Cevat Akkanat -Okur Kitaplığı

   Şiirin Şiddeti -Cevat Akkanat -Okur Kitaplığı
   Görsel 1
   DilekPuan : 158
   Fiyat:
   21,00 TL
   İndirimli Fiyat (%25) :
   15,75 TL
   Kazancınız 5,25 TL
   Havale / EFT:
   15,44 TL
   15.75 www.dilekkitap.com
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

    

   Şiirin Şiddeti -Cevat Akkanat -Okur Kitaplığı


   Ş sesinin hayranıyım. Şiir şiddettir. Ama şiddete karşı şiddettir. Kendiliğinden değil. Bir karşı koyucu olarak çıkar şiirin bu yönü. Kaçınılmaz derecede gerekli bir haldir o zaman şiddet. Kullanılmaması düşünülemez.

   Öyle durumlarda harfler dilden dökülürken, eğri büğrü çıkar. Fakat hafakanlara maruz kalan şairin ruhu onları öyle bir kalıba sokar ki, sonra, bakınız ne olmuş; derbeder, beyhude, serkeş bir evren, aynı hizadadır, sizi çağırır. Şiir şiddettir elbet. Fakat neye, kime karşı? Karşıdaki nedir, kimdir? Asıl buna bakmalıdır.

   "Şiir" diyordu Şiirin Saati'nde John Berger, "kanayan yaraya seslenir." Zulümlerin hüküm sürdüğü coğrafyalarda hangi çağrışımları taşımaz ki şiir?.. Başta, önüne geçilmez bir karşı koyma aracı... Ölümsüz bir diriliş cevheri... Ayakta kalabilme hamlesinin tutanağı... Derin bir iç sızısı... Durmaksızın süren kanama... O toprakların şiirini, uygarlık numarasına yatan dünyanın aydınlarına, medyasına, tarihçilerine, kıpırtısızca tanıklık yapanlarına, kayıt tutucularına atılan bir şamar olarak da okuyabilirsiniz.

   Şiir, 21. Yüzyıla talihsiz adımlarla girdi. Gerçi, önceki yüzyıla veda edişi de pek şanslı sayılmazdı. Dünya denen kütlenin değişik mekânlarında, nasıl da kötü bir kaderi yaşıyordu şiir...

    

   Yazar:

   Cevat Akkanat

   Sayfa:

   184

   Kapak/Ambalaj

   2. Hamur Kağıt

   Boyut:

   13,5 X 19,5 cm
        

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu20g
   MarkaKarma Yayınlar
   Stok DurumuVar
   9786054877430

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.