• Tüm Kategoriler
  • Öteki Soruşturmalar - Jorge Luis Borges - İletişim Yayınevi

   Görsel 1
   DilekPuan : 281
   Fiyat:
   38,50 TL
   İndirimli Fiyat (%27,1) :
   28,05 TL
   Kazancınız 10,45 TL
   Havale / EFT:
   27,49 TL
   Aynı Gün Kargo

   Öteki Soruşturmalar - Jorge Luis Borges - İletişim Yayınevi

   Peral Bayaz Charum ve Türker Armaner çevirisi, James Woodallun önsözü, Yazar ve dönem kronolojisiyle, Kitaba dair görsellerle.

   Öteki Soruşturmalar, Borgesin analitik zekası ile sanat beğenisinin kendine özgü zarif üslubunda buluştuğu bir başyapıt.

   Öteki Soruşturmalarda Borges, edebiyatın ve felsefenin nicedir gündeminde olan evrensel bir dil kurma ütopyası, intiharın olumlanması, zamanın yadsınması, rüyaların tabiatı, dilsel kurgunun incelikleri gibi meseleleri Pascalden Coleridgee, Hawthornedan Valéryye uzanan geniş bir çerçevede ele alıyor. Eşine az rastlanır bir bilgi derinliği ve sanat duyarlılığıyla kâh kadim Çine kâh modern İngiltereye odaklanırken, insanlığın kültürel mirasının hiçbir zaman coğrafi sınırlara sığmadığını, mekânda sabitlenmediğini gösteriyor. Öteki Soruşturmalar, okuru dünya edebiyatının sunduğu anlam çeşitliliğinden zevk almaya davet eden bir başyapıt.

   Borges, 20. yüzyılın en önemli kısa öykü yazarlarından biriydi. Metafizik ve fantastik yazım tarzıyla büyülü gerçekçilik akımını derinden etkiledi.

   - Harold Bloom

   Yazar:

   Jorge Luis Borges

   Sayfa:

   275

   Basım Yılı:

   1.Hamur Kağıt

   Boyut:

   19.50x27.50 cm
   Diğer Özellikler
   Stok Koduxxx
   Markaİletişim Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9789750518607

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.