• Tüm Kategoriler
  • Max Weber'in Karşılaştırmalı - Tarihsel Sosyoloji - Stephen Kalberg - Phoenix Yayınevi

   Görsel 1
   DilekPuan : 476
   Fiyat:
   59,50 TL
   İndirimli Fiyat (%20) :
   47,60 TL
   Kazancınız 11,90 TL
   Havale / EFT:
   46,65 TL
   Aynı Gün Kargo

   Max Weber'in Karşılaştırmalı - Tarihsel Sosyoloji - Stephen Kalberg - Phoenix Yayınevi
    

   Karşılaştırmalı-tarihsel sosyoloji alanındaki aşikâr canlanmada Max Weber’in katkısının epeyce ihmal edildiği tespitinden hareketle Kahlberg, bu yapıtında, Weber’i ‘karşı konulamaz bürokratikleşme’, ‘evrensel rasyonelleşme’ ve gündelik hayatın rutini içerisinde karizmanın ‘devrimci gücünün’ dönüşümü gibi kapsamlı ve evrensel kavramlardan çok daha fazlasını üreten bir sosyal bilimci olarak resmediyor.

   Sadece kavramsal üretimin enginliğini değil ustalıklı araştırma stratejilerinin niteliğini de gözler önüne seren yazar, Weber’in empirik odaklı eserlerinin günümüzdeki karşılaştırmalı-tarihsel sosyologlara faydasını netleştirecek şekilde ele alınmasını hedefliyor. Lakin Weber külliyatının analitik potansiyeli, beşeri bilimlerin pek çok patikasına hitap edecek bir zenginlik içermekte.

   Dolayısıyla elinizdeki çalışma (Türkiye’de halen cılız bir zemin teşkil eden) tarihsel sosyoloji literatürüne önemli bir katkı niteliği taşımakta olup, Weber’in temel metinlerinin ana yönelimlerini sistematikleştirme ve yeniden inşa etmeye yönelik bir çaba arz ediyor.

    

   Yazar:

   Stephen Kalberg

   Sayfa:

   408

   Kapak/Ambalaj

   1.Hamur Kağıt

   Boyut:

   19.50x27.50 cm
    


    

   Diğer Özellikler
   Stok Koduxxx
   MarkaKarma Kitap
   Stok DurumuVar
   9786059801645

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.