• Tüm Kategoriler
  • Kırk Yıl - Halid Ziya Uşaklıgil - Yapı Kredi Yayınları

   Kırk Yıl - Halid Ziya Uşaklıgil - Yapı Kredi Yayınları
   Görsel 1
   DilekPuan : 193
   Fiyat:
   27,78 TL
   İndirimli Fiyat (%30,5) :
   19,31 TL
   Kazancınız 8,47 TL
   Havale / EFT:
   18,92 TL
   19.31 www.dilekkitap.com
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Kırk Yıl - Halid Ziya Uşaklıgil - Yapı Kredi Yayınları

   Halit Ziya Uşaklıgil’in anı kitabı Kırk Yıl

   81 yıl sonra aslına uygun bir baskıyla okurlarına kavuşuyor.

   Kırk Yıl, Halit Ziya Uşaklıgil’in altmış yaşlarındayken hayatının ilk kırk yılını anlattığı bir hatıra kitabıdır. 1865’te doğan yazar, İkinci Meşrutiyet’in (1908) ilanına kadar geçen sürede, çocukluk ve gençlik çağlarını, aile ve okul ilişkilerini, edebiyat ve memuriyet hayatını bütün ayrıntılarıyla gözler önüne serer.

   Kırk Yıl’ı okuyanlar, edebiyat tarihçileri tarafından Türk edebiyatının ilk büyük romancısı kabul edilen Halit Ziya’nın kaleminden hem modern edebiyatımızın kuruluşu hakkında bilgi sahibi olacak hem de Sultan Hamit döneminin bellibaşlı olaylarına, pek çok toplumsal ve siyasal dönüşüme tanıklık edecekler. Sadece bu baskıda yer alan kapsamlı “Dizin”e göz atıldığında bile eserin muhtevası ana hatlarıyla ve bütün ayrıntılarıyla görülebiliyor.

   Kitabı yayına hazırlayan Abdullah Uçman önsözünde şöyle diyor: “Elinizdeki kitap, 1936 baskısı esas alınarak, sonraki her iki baskı da gözden geçirilerek ama onlardan biraz farklı şekilde herhangi bir sadeleştirmeye gidilmeden, onlarda yer alan bir kısım eksik ve hatalı açıklamalar düzeltilmek ve bazı ilâveler yapılmak suretiyle hazırlanmıştır. Burada aynı zamanda eski imlâ günümüz imlâsına uyarlanmış, gerekli görülen yerlerde dipnotları konularak açıklamalar yapılmış, dipnotlarında konuyla ilgili daha fazla bilgi için kaynak da zikredilmiştir. Yayımlanışından seksen yıl sonra, yakın denebilecek geçmişimizi o günleri bizzat yaşayan Halit Ziya gibi son derece iyi bir gözlemci ve büyük bir tasvir ustasının kaleminden daha yakından tanımak isteyenlerce Kırk Yıl’ın da bir roman gibi merak, heyecan ve zevkle okunacağını umuyorum.”

   Yazar:

   Halid Ziya Uşaklıgil

   Sayfa:

   576

   Kağıt Cinsi:

   2. Hamur

   Boyut:

   13.50 x 21.50 cm

    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu18f
   MarkaYapı Kredi Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789750841095

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.