• Tüm Kategoriler
  • Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar - Said Coşar - Kapı Yayınları

   Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar - Said Coşar - Kapı Yayınları
   Görsel 1
   DilekPuan : 119
   Fiyat:
   19,72 TL
   İndirimli Fiyat (%39,4) :
   11,94 TL
   Kazancınız 7,78 TL
   Havale / EFT:
   11,70 TL
   11.94 www.dilekkitap.com
   Aynı Gün Kargo

   Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar - Said Coşar - Kapı Yayınları

   “İnsanları karikatüründen tanımalı…”

   Said Coşar, Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar’da karikatür penceresinden edebiyatçıların en dikkat çekici ayrıntılarını yansıtıyor.

   Tıpkı fotoğrafta olduğu gibi biyografilerde de çoğunlukla bir edebiyatçıyı, ona şahsiyetini veren asıl kimliğinden sıyrılmış bir hâlde buluruz. Kozma Togo’nun karikatür albümüne yazdığı yazıda Faruk Nafiz tam da bu noktaya işaret ederek “İnsanları karikatürlerinden tanımalı,” der.

   Gırgır dergisinin yayın hayatına başladığı yıllara kadar karikatüristler mizah dergileri ve günlük gazete sayfalarında pek çok edebiyatçıyı ağırlamıştır. Karikatüristlerin tarama ucu ve çini mürekkebi marifetiyle çizdikleri edebiyatçı karikatürleri, edebiyatçıların renkli dünyalarına ışık tutmakta. Yine edebiyatçılarla ilgili kıyıda köşede kalmış pek çok ayrıntıyı barındırması, bu karikatürlerin edebiyat araştırmacıları için paha biçilmez bir kaynak olduğu tezini de doğrulamakta. Oysa edebiyat araştırmalarında bu kaynak bugüne dek hep ihmal edilmiştir. İşte, Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar, bu boşluğu doldurmak için yazıldı.

   Said Coşar Karikatürün Aynasında Edebiyatçılar’da; Abdülhak Hamid Tarhan, Tevfik Fikret, Hüseyin Cahit Yalçın, Refik Halit Karay, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Süleyman Nazif, Ahmet Rasim, Rıza Tevfik Bölükbaşı, Falih Rıfkı Atay, Faruk Nafiz Çamlıbel, Halit Fahri Ozansoy, Orhan Veli Kanık ve Florinalı Nazım’ın hayatını karikatür penceresinden anlatırken en ciddi biyografilerde yer bulmayan ayrıntılara dikkati çekiyor. Tabii gülmek de cabası…

    .

   Yazar:

   Said Coşar

   Sayfa:

   265

   Kapak/Ambalaj

   2. Hamur Kağıt

   Boyut:

   13,5 X 19,5 cm
    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu19g
   MarkaKapı Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055107727

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.