• Tüm Kategoriler
  • Hz. Muhammed Lider - John Adair - Ufuk Kitaplar

   Hz. Muhammed Lider - John Adair - Ufuk Kitaplar
   Görsel 1
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Aşk Derdi Mesnevi'den Hikayeler 3 - Ufuk Yayınları
   11,11 TL
   2,00 TL
   %82
   İki Gençlik Arasında - Doğu Ergil - Ufuk Kitapları
   12,96 TL
   2,00 TL
   %84,6
   Peter Pan - James M.Barrie (Çocuk Klasikleri:19) Maviçatı Yayınları
   3,70 TL
   2,00 TL
   %45,9

   Hz. Muhammed  Lider - John Adair - Ufuk Kitaplar
    

   John Adair, liderlik konusunun dünya çapındaki en önemli teorisyeni. Yazdığı onlarca kitabın, neredeyse tüm dillere çevrilen eserlerinin yanı sıra yetiştirdiği bir milyonu aşkın öğrenci ve akademik yaşamda kazandığı başarılar bunun şahidi. 

   Adair bu son kitabında, tüm yaşamı boyunca üzerinde çalıştığı bir konuyu, bir kez de tarihte yaşamış bir şahsiyet üzerinden ele almak ihtiyacı hissetmiş ve bunun için mümkün olan en doğru örneği eserinin merkezine yerleştirmiş: Hz. Muhammed (s.a.s).
   İslam Peygamberinin (s.a.s.) hayatı bundan önce binlerce siyer kitabında anlatıldı ve onun farklı özellikleri hakkında da yüzlerce kitap kaleme alındı. Fakat ilk kez onun hayatından damıtılan örnekler, genel bir liderlik teorisinin sınanması için değerlendiriliyor. Üstelik bu değerlendirmenin, liderlik konusunun yaşayan en önemli uzmanı tarafından yapılıyor oluşu da cabası. Kitap bu haliyle kendi liderlik özelliklerini sınamak veya geliştirmek isteyenlere, sahih bir mihenk taşı, şaşmayan bir pusula olma iddiasında.
   Türkiyede lider olmak isteyen veya kendisinde mevcut bulunan liderlik özelliklerini nasıl geliştireceğini bilmek isteyen çok sayıda insanın, bize yabancı ve tamamen dünyevi çıkarlara odaklanmış bir liderlik anlayışı yerine, yaşamış en büyük liderin hayatını merkeze alan ve yaşayan en büyük liderlik uzmanı tarafından kaleme alınan bu eserden istifade etmeye başlaması, az şey olmasa gerek.

   Kitap bu konuda bir son söz değil, ama konu hakkındaki akıl almaz boşluk göz önünde bulundurulunca, kitabın iyi niyetli ve verimli bir başlangıç olduğundan da şüphe yok.
   Liderlik günümüzde kendisinden çokça bahsedilen ama gittikçe de kaybolduğunu gözlemlediğimiz bir haslet. Kitapçı rafları, lider kimdir? nasıl lider olunur? benzeri kitaplarla dolu ama liderliği bizim inancımızdan, tarihimizden, kültürümüzden örneklerle ele alıp, teorisini bizden rol modeller üzerine kuran kitap neredeyse hiç yok.
    

   Yazar:

   John Adaır

   Sayfa:

   128

   Kağıt Cinsi:

   2. Hamur

   Boyut:

   13.50 x 21.50 cm

    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodud5-53f-2e
   MarkaUfuk Kitapları
   Stok DurumuBu ürün malesef bitti. Yetişemedin. Diğerlerine bak bence.
   9786055314071

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.