• Tüm Kategoriler
  • Dürtme - Richard H. Thaler Cass R. Sunstein

   Görsel 1
   DilekPuan : 429
   Fiyat:
   52,77 TL
   İndirimli Fiyat (%18,8) :
   42,86 TL
   Kazancınız 9,91 TL
   Havale / EFT:
   42,00 TL
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Dürtme - Richard H. Thaler Cass R. Sunstein

   HAYATTA DOĞRU KARARLAR ALABİLMEK İÇİN BU KİTABİ OKUMALİSİNİZ !
   İnsanları, onların daha sağlıklı, daha zengin ve daha özgür olmalarını sağlayarak, hayatlarını geliştirecek kararlara doğru dürtmek üzerine yeni bir bilim dalı olan seçim mimarisini nasıl uygulayabileceğimiz hakkında çığır açan bir tartışma.Her gün, bireysel yatırımlardan, çocuklarımızın okullarına, yediğimiz öğünlerden, savunduğumuz davalara kadar değişen çeşitli konularda kararlar alıyoruz. Ne yazık ki, çoğu zaman beceriksizce seçimler yapıyoruz. Bunun sebebi, yazarların da açıkladığı gibi, insan olarak hepimizin, hata yapmamıza sebep olan çeşitli önyargılara teslim olması. Hatalarımız bizi, daha yoksul, daha az sağlıklı hale getiriyor; çoğu kez, eğitim, kişisel finansman, sağlık hizmetleri, ipotekli konut finansmanı, kredi kartları, aile ve hatta dünyayı kapsayan konularda kötü kararlar alıyoruz. Thaler ve Sunstein, bizi farklı bir dünyaya davet ediyor. İnsanların nasıl düşündüklerini bilerek, kendileri için, aileleri ve toplumları için en iyisini seçmelerini kolaylaştıran seçim ortamları tasarlayabileceğimizi gösteriyorlar.Thaler ve Sunstein hayatın en önemli kesitlerinden verdikleri birbirinden renkli örneklerle bizi daha kazançlı yönlere dürtecek, özenli bir seçim mimarisinin, seçim özgürlüğünü kısıtlamadan, nasıl oluşturulabileceğini ispatlıyor. Dürtme, hem bireylere hem de devletlere, bamteli haline gelmiş birçok konuda ne sağ kanattan ne de sol kanattan benzersiz yeni bir bakış açısı öneriyor. Bu, yıllardır çıkan kitaplar arasında en merak uyandırıcı ve kışkırtıcı kitaplardan biri. Zihinlerimizin ve toplumun birlikte daha iyi işlemesi için neler yapılması gerektiğini görmek isteyen kişilerin mutlaka okuması gereken bir kitap.

   Bu kitap sizin doğru karar verme gücünüzü geliştirecek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek.
   Daniel Kahneman

   Dürtme sizi yalnızca dürtmeyecek ayaklarınızı yerden kesecek.
   Daniel Gilbert

   Olağanüstü bir kitap. Sadece dünya ve onun büyük problemleriyle ilgili değil, aynı zamanda kendinizle ilgili düşünme tarzınızı değiştirecek.
   Michael Lewis

   Merak uyandırıcı, bilgilendirici ve baştan aşağı enfes bir kitap. Thaler ve Sunstein insanların, nazikçe dürtülerek kendileri için en iyi olanı seçerken dahi davranışlarında tamamen özgür olmalarını sağlayan sosyal politikaların şekillendirilmesi üzerine önemli dersler veriyorlar. Bravo.
   Don Norman

   Ben bu kitabı sevdim. Son zamanlarda okuduğum, temel değişiklikler yaratacak en iyi kitaplardan birisi.
   Steven Levitt

   En yeni çılgınlık Dürtmedir . . . İnsan davranışları ölçülüp modelleme yapılamayacak kadar gizemli ve öngörülemezdir.
   Simon Jenkins, Guardian

    

   Yazar:

   Richard H. Thaler Cass R. Sunstein

   Sayfa:

   336

   Kağıt Cinsi:

   2. Hamur

   Boyut:

   13.50 x 21.50 cm

    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu22b
   MarkaPegasus Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786053430421

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.