• Tüm Kategoriler
  • Dalgalar - Virginia Woolf - Kırmızı Kedi Yayınevi

   Dalgalar - Virginia Woolf - Kırmızı Kedi Yayınevi
   Görsel 1
   DilekPuan : 143
   Fiyat:
   21,30 TL
   İndirimli Fiyat (%33) :
   14,28 TL
   Kazancınız 7,02 TL
   Havale / EFT:
   13,99 TL
   14.28 www.dilekkitap.com
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Dalgalar - Virginia Woolf - Kırmızı Kedi Yayınevi

   Ve benim içimde de dalga yükseliyor. Kabarıyor; sırtı kavisleniyor. Bir kez daha yeni bir arzunun farkında oluyorum, süvarisinin önce mahmuzladığı sonra da gemini çektiği gururlu at gibi bir şey yükseliyor altımda. Sırtına bindiğim sen, şimdi bize yaklaştığını sezdiğimiz düşman kim, bu kaldırımda eşelenerek dururken biz? Ölüm o. Düşmanımız, ölüm. Mızrağımı indirerek ve saçlarım genç bir adamın, Hindistanda dörtnala giden Percivalin saçları gibi uçuşarak ölüme doğru koşuyorum. Atımı mahmuzluyorum. Sana doğru fırlatacağım kendimi, yenilmeden ve boyun eğmeden, Ah Ölüm!

   Geleneksel roman anlayışından kopuşun öncüllerinden Virginia Woolfun en özgün yapıtı olarak kabul edilen Dalgalar, hayatın ritmini doğanın döngüsü ve zamanın akışıyla uyum içerisinde yansıtır. Birlikte büyüyen, üçü erkek, üçü kız altı çocuğun, gençliğe ve sonra da yaşlılığa uzanan bir çizgide ve birbirine koşut dokuz bölümde izlediğimiz yaşamlarını monologları ve iç sesleri üzerinden anlatır Woolf. Dalgalar bir metafordur, bu yaşamların yapısını kurar, gelgitleri insan yaşamının ve ruhunun ritmini yansıtır. Tüm kitap boyunca saf bir bilinç akışı tekniği kullanan Woolf, ortak bir trajedinin etrafında şekillenen, farklı ancak yer yer kesişen, birbirini bütünleyen, belki de hepsi bir bütünün parçaları olan hayatları anlatır.

   Dalgalar, yazarın ortak ve bireysel benlik arayışını, gençlik umutları ve orta yaş çıkmazlarını kaleme aldığı deneysel bir roman, kendi deyişiyle bir oyun-şiir.

   Yazar:

   Virginia Woolf

   Sayfa:

   254

   Basım Yılı:

   2018

   Boyut:

   13,50 / 19,50 cm
    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu20f
   MarkaKırmızı Kedi Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055340681

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.