• Tüm Kategoriler
  • Büyük İslam İlmihali (Sadeleştirilmiş) 1.Hamur

   Büyük İslam İlmihali (Sadeleştirilmiş) 1.Hamur
   Görsel 1
   DilekPuan : 194
   Fiyat:
   32,41 TL
   İndirimli Fiyat (%40,1) :
   19,40 TL
   Kazancınız 13,01 TL
   Havale / EFT:
   19,01 TL
   19.40 www.dilekkitap.com
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Büyük İslam İlmihali 1.Hm. - Ömer Nasuhi Bilmen - İpek Yayın Dağıtım

   Müslümanların her konuda bilgi sahibi olmaları bir görevdir. Din konusunda bilgi ise, İlmihal (herkesin durumuna göre gerekli olan bilgiler) adını alarak en önemli yeri tutar. Her müslümanın bağlı bulunduğu İslam dini konusunda yeterli bilgi sahibi olması bir borçtur. Edindiği bilgilerle de üzerine düşen dinî görevleri yerine getirmiş olacaktır. 

   Aslında bütün insanlığın manevî ruhu yerinde olan dinden, din bilgisinden hiç kimse uzak kalamaz. Öteden beri ister ilkel olsun, ister medenî toplumlar, hiç biri bir dine bağlı kalmaktan dışarı çıkamamıştır. 

   İnsanların gerçek mutlulukları ve saadetleri ilahî bir din yolu ile ortaya çıkar. Sağduyulu kimselerin ruhları ve vicdanları, böyle bir din ile huzursuzluktan kurtulur, yatışır. İnsanlığın yaratılışındaki yüksek amaç, ancak böyle ilahî bir dine sarılmakla gerçekleşir. 

   O mübarek dinin yaşamasına, yükselmesine, yayılmasına, medeniyet saçan şanlı tarihine ait bazı bilgileri öğrenmek isteğinden, insan nasıl gafil bulunabilir? 

   Hiç şüphe yok ki, benliklerini kaybetmeyen uyanık kişi ve cemiyetler bu ihtiyacı ruhlarında duymuşlardır. Dinî eserleri aramayı, onları bulup okumayı gerekli görmüşlerdir.
    

   Yazar:

   Ömer Nasuhi Bilmen

   Sayfa:

   654

   Kağıt:

   1.Hamur Kâğıt

   Boyut: 

   17.5 x 24.0 cm

      
    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu26a
   Markaİpek Yayın Dağıtım
   Stok DurumuVar
   9789758788118

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.