• Tüm Kategoriler
  • Bulantı - Jean Paul Sartre - Can Yayınları

   Görsel 1
   DilekPuan : 255
   Fiyat:
   37,00 TL
   İndirimli Fiyat (%31,1) :
   25,50 TL
   Kazancınız 11,50 TL
   Havale / EFT:
   24,99 TL
   Aynı Gün Kargo

   Bulantı - Jean Paul Sartre - Can Yayınları

   20. yüzyılın önde gelen aydınlarından Jean-Paul Sartre, romanları, oyunları ve düşünce yazılarıyla varoluşçuluk düşüncesini olduğu kadar bütün bir yüzyılı da derinden etiklemiştir.

   Bulantı, 20. yüzyılın en etkili düşünürlerinden Jean-Paul Sartreın ilk romanı. Bireyin kökten özgürlüğünü vurgulayan varoluşçu akımın sözcülüğünü üstlenen Sartre, adını 1938de yayımlanan bu romanıyla duyurmuştu. Günlük biçiminde yazdığı bu kitabında, romanın kahramanı Roquentinin dünya karşısında duyduğu tiksintiyi anlatıyordu. Bu tiksinti yalnızca dış dünyaya değil, Roquentinin kendi bedenine de yönelikti. Kimi eleştirmeler romanı hastalıklı bir durumun, bir tür nevrotik kaçışın  ifadesi olarak değerlendirdilerse de, Bulantı, yansıttığı güçlü bireyci ve toplum karşıtı düşüncelerle, sonradan Sartrein felsefesinin temellerini oluşturacak birçok konuya yer veren özgün bir yapıttı.

   Varoluşla yüz yüze gelen Ronquentinin geçirdiği değişimi anlatan Bulantı, varoluşçuluğun kült kitaplarından biri oldu. 20.yüzyıl roman sanatında da önemli bir yeri olan bu kitabı, Selahattin Hilavın usta işi çevirisiyle sunuyoruz.
    

   Yazar:

   Jean Paul Sartre

   Sayfa:

   260

   Kağıt Cinsi:

   2. Hamur

   Boyut:

   13.50 x 19.50 cm

    

    


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodustd
   MarkaCan Sanat Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789755102108

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.