• Tüm Kategoriler
  • Bilinen Sır - Mesut Çeki - Akademi Yayın

   Bilinen Sır - Mesut Çeki - Akademi Yayın
   Görsel 1
   DilekPuan : 122
   Fiyat:
   20,00 TL
   İndirimli Fiyat (%39) :
   12,20 TL
   Kazancınız 7,80 TL
   Havale / EFT:
   11,96 TL
   12.20 www.dilekkitap.com
   2
   Sınırlı Sayıda

   Bilinen Sır - Mesut Çeki - Akademi Yayın

   Uğur Ok: Bir ilişki yaşıyorsam ömür boyu sürmeli diye düşünürdüm. Kadının kafamdaki yeri hep ikincil pozisyondaydı. Özcesi, klasik feodal erkek bakış açısının bütün izlerini taşıyordum.

   Alihan Alhan: Her şey başka bir şeyin ölçüsü olabilir; ama hiçbir şey kendi kendisinin ölçüsü olamaz. Yani kişi, kendini kendiyle tartıp yargılayamaz, değiştiremez. Erkeği erkekle ölçüp, yargılayıp değiştiremeyiz.

   Coşkun Günay: Şu an yazıyı yazarken arkeolog gibi görüyorum kendimi. Toplumsal erkekliğin üzerimizdeki etkilerini çözümlemek için bilim insanı edasıyla vuruyorum kazmayı.

   Aydın Akyüz: Erkeklik kalesini cengâverler gibi savunduk. İleriye doğru attığımız her yeni adımdan sonra yeni kalkanlar ürettik. Kadınların ayrı etkinlikler yapmak istemelerini feminizm olarak damgaladık.

   Ali Haydar Saygılı: Bir erkek çıkıp da kendisini inceltilmiş erkek olarak tanımladığında, kendimden biliyorum ya, hemen tabi aslanım tabii diyorum. İçimden, zaten bir sen öylesin, bir de ben!!

   Metin Kürekçi: Sonuçta bir erkeğim! Sevgilimle, ailemle, kadın yoldaşlarla ilişkilerimde bu gerçeklik çarpa çarpa yüzüme vuruyor.

   Tahir Laçin: Özgür insan olma yolunda alınacak çok yolun olduğunu biliyorum. Bu yolda yürümem gerektiğini de...

   Emrah Topaloğlu: İç hesaplaşmalarımı yazıya dökmek bana cehennem ızdırabı gibi geliyordu. Bu satırları yazarken içim rahatlamış değil, ızdırap hala sürüyor. Nerden başlamalı bilemiyorum!

   Mesut Çeki: Dünü mahkûm etmek, yarın için söz vermek kolay da bugün ile yüzleşmek zor! Şunu anlamış bulunuyorum ki; bu dünyadan erkek olarak ayrılmak istemiyorum. Erkekliği öldürmek ve özgürleşmek istiyorum.

   Dilşad Güney: Hissediyorum! Ya inceltilmiş erkeklik simidine sarılıp çırpınacağız ya da toplumsal erkeklik kimliğinden soyunup cins intiharı yapacağız. Üçüncü bir yol yok!

   Yazar:

   Mesut Çeki

   Sayfa:

   176

   Basım Yılı:

    

   Boyut:

   21.50 x 27.50 cm

    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu18d
   MarkaKarma Kitap
   Stok DurumuVar
   9786055252014

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.