• Tüm Kategoriler
  • Ah Bu Hastalar - İsmail Hakkı Aydın - Girdap Kitap

   Ah Bu Hastalar - İsmail Hakkı Aydın - Girdap Kitap
   Görsel 1
   DilekPuan : 110
   Fiyat:
   16,67 TL
   İndirimli Fiyat (%33,9) :
   11,02 TL
   Kazancınız 5,65 TL
   Havale / EFT:
   10,80 TL
   11.02 www.dilekkitap.com
   1,05 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Ah Bu Hastalar - İsmail Hakkı Aydın - Girdap Kitap

   Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi, evrensel adı ile Nöroşirurji; yaratılan evrende, ahenk, armoni, estetik, balans ve sanatın en muhteşem örneğini temsil eden, sonsuz kapasite, cevher ve kabiliyete sahip olan, şahsiyetimizi oluşturan ve geliştiren konnektomumuzu barındıran, bir mücevher kutusunu andıran kafatası içerisinde muhafaza edilmiş beyin denen meçhule ve onun uzantılarına dokunabilme, o esrarengiz yapıya müdahale edebilme ve üzerinde değişiklikler yapabilme kabiliyetine ve yetkisine haiz olan, tıbbın sıradışı bir branşıdır.

   Bu mesleğin mensupları olan Beyin Cerrahları ise, galaksileri ve yıldızları izlemelerine rağmen onlara asla dokunamayan Gökbilimcilere, muazzam atom parçalayıcılarının buhar izlerinde Allahı hissedebilen ancak parçacıkları göremeyen, protonlara temas edemeyen, kuarklara el süremeyen Atom Fizikçilerine ve çifte sarmal DNAnın, gen ve kromozomların hikâyelerini anlatan ve sadece bunların fotoğraflara düşen gölgelerini izlemekle yetinme mecburiyetinde olan Moleküler Biyologlara kıyasla, çok imtiyazlı ve haklı bir gururun temsilcileridir. Zira onlar, o müstesna Beyine dokunabilmekte, ve hatta üzerinde işlem yapabilmektedirler.

   İşte bu sıradışı ve ilahi vazifeyi, o Yüce Yaratanın izni ile, deruhte etmemiz ve gerekli tecrübeyi elde edebilmemiz için, beden ve özellikle Beyinlerini ellerimize ve parmaklarımıza emanet eden, kendilerine minnettar olduğumuz hastalarımıza bir vefa borcu olarak Ah Bu Hastalar! neşredilmiştir.

   Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın

    

   Yazar:

   İsmail Hakkı Aydın

   Sayfa:

   256

   Kağıt:

   2.Hamur Kâğıt

   Boyut:

   13.50 x 21.0 cm

    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu22f
   MarkaGirdap Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789752429000

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.