• Tüm Kategoriler
  • A dan Z ye Bilinçli İnsan Eğitimi - Ercan Özyürek

   A dan Z ye Bilinçli İnsan Eğitimi - Ercan Özyürek
   Görsel 1
   DilekPuan : 29
   Fiyat:
   11,57 TL
   İndirimli Fiyat (%74,7) :
   2,93 TL
   Kazancınız 8,64 TL
   Havale / EFT:
   2,87 TL
   2.93 www.dilekkitap.com
   Aynı Gün Kargo
   A dan Z ye Bilinçli İnsan Eğitimi - Ercan Özyürek - Ahir Zaman Yayınları

   Peygamberimiz (s.a.v.): Rabb’im beni terbiye etti, ne güzel terbiye etti. buyurarak, eğitimin ilahî bağlantısının varlığına değinmektedir. 
   İnsan, evrenin merkezindedir. desek herhâlde yanılmış olmayız. Çünkü kâinata bakıldığında, her şeyin insan için yaratıldığı görülmektedir. Bu itibarla Yüce Allah, insana diğer varlıklara vermediği değeri vermiş, ona, üstün özellikleri gereği sorumluluk yüklemiştir. Öyleyse insan, kendisine yüklenen bu sorumluluğun idraki içinde olmalı ve davranışlarını da bu doğrultuda sergilemelidir. 
   Kitabımızda bireyi, anne karnına düşmesinden itibaren aşama aşama, yetişkin hâle gelip bir aile kurması ve çocuk yetiştirmesine varıncaya kadar, konuları uzatmadan ele almaya çalıştık. Çocuklarımızın da sıkılmadan okuyabilmelerini sağlamak amacıyla, yeri geldiğince konularla bağlantılı hikâyeler serpiştirdik. 
   Kitabımız dört bölümden oluşmaktadır: Birinci bölümde bireyin eğitimini, anne karnından lise dönemini de kapsayacak şekilde ele aldık. İkinci bölümde aile bireylerinin birbirleri üzerindeki haklarından ve Kur’an’da peygamber oğullarından bahsettik. Onların bize ışık tutacak, ders verecek nitelikteki davranışlarını okuyucuya aktardık. Üçüncü bölümde, insanın doğru bir hayat yaşamasında büyük öneme sahip olan eğitim ve öğretime, dördüncü bölümde ise; özellikle çocuklarımızın, gençlerimizin ruh ve beden sağlığını tehdit eden zararlı alışkanlıklara ve doğurduğu sonuçlara temas etmeye çalıştık. 
   Temennimiz, okuyucunun (anne, baba, öğretmen, öğrenci) günlük hayatta pratiğe dökebileceği, faydalanabileceği bilgilere ulaşmasını sağlamaktır. 
   Gayret bizden, tevfik Yüce Allah’tan.

    

   Yazar:

   Ercan Özyürek

   Sayfa:

   156

   Kağıt Cinsi:

   2. Hamur

   Boyut:

   13.50 x 21.50 cm

    

    


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodudmr.5
   MarkaAhir Zaman Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055095178

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.