• Tüm Kategoriler
  • 1984 (Midi Boy) - George Orwell - Alfa Yayınları

   Görsel 1
   DilekPuan : 219
   Fiyat:
   25,33 TL
   İndirimli Fiyat (%13,4) :
   21,93 TL
   Kazancınız 3,40 TL
   Havale / EFT:
   21,49 TL
   Aynı Gün Kargo
   1984 (Midi Boy) - George Orwell - Alfa Yayınları

   “Yalnızca politik bir roman değil, teşkilat insanının zihnindeki derin yabancılaşmaya tanı koyan bir kitap.” -Erich Fromm

   George Orwell’in hayattayken yayımladığı son kitap olan 1984,  distopik roman türünün klasik bir örneği. Bireyin kişiliğine ve özgürlüğüne tarihi, siyasi, sosyal ya da ahlaki bağlamda bir tehdit oluşturan totaliter sisteme ve iktidar baskısına karşı uyarı niteliğinde yazılmış olan 1984, tasavvur ettiği gelecek daha gerçekçi hale geldikçe etkisi bir o kadar artan ender yapıtlardan.

   1984 yılında dünya, sürekli savaş halinde olan üç süper-devlete bölünmüştür: Okyanusya, Avrasya ve Doğuasya. Başkenti Londra olan Okyanusya, İngsos, yani İngiliz Sosyalizmi ilkeleri ve her şeyi gören, her şeyi bilen Büyük Birader tarafından yönetilmektedir. Doğruluk Bakanlığı çalışanı Winston Smith, kitapları ve gazete yazılarını “doğrultmakla,”
   yani Parti’nin söylemlerini ve tahminlerini doğrulamak için onları değiştirmekle görevlidir. Winston yazılı tarihi değiştirerek Parti’nin gücüne katkıda bulunurken, gitgide bu gücü sorgulamaya başlar.
   Gerçeğe duyduğu özlemle, Parti’nin dayattığı “çiftdüşün”e uyum gösteremez hale gelir. Julia’ya âşık olmasıyla Parti’ye olan isyanı da büyür ama Büyük Birader’in onu izlediği gerçeğinden kaçamaz.
   Orwell’in kitap için düşündüğü ilk isimle, “Avrupa’daki son insan” olarak tanımladığı Winston Smith ve partneri Julia, insanlığın kırıntısını koruyabilmek için umutsuzca mücadeleye girişirler.
   Okuyucunun zihninde yer edecek ürkütücü bir gelecek ihtimali…
   “Sonrasında hep tetikte kaldığım tehlike bayraklarına erkenden  dikkatimi çektiği için Orwell’e sonsuza dek minnettarım.”
   Margaret Atwood

   Yazar:

   George Orwell

   Sayfa:

   408

   Kağıt Cinsi:

   2. Hamur

   Boyut:

   13.50 x 21.50 cm

    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodustd
   MarkaAlfa Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786051855622

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.